Jakub Fišer

Co ještě o Kubovi?

Jakub často realizuje autorská čtení ve spolupráci se svými přáteli z řad výtvarníků, muzikantů či dalších autorů. V minulosti recitoval svou tvorbu také na programech spolu s Josefem Hrubým, Karlou Erbovou či Václavem Gruberem. Dříve psal texty různým hudebním skupinám či interpretoval svoji tvorbu pod kytarou. Někdy sám maluje.

Poslouchá klasickou hudbu, Mozarta, Čajkovského, Verdiho, Smetanu, Dvořáka, Chopina, Luciana Pavarottiho, jazz, balkánskou dechovku Gorana Bregoviče, skupinu Queen, francouzské šansony a podobně. Obdivuje obrazy Vincenta   Van Gogha, Franciska Goyi a svých přátel.

Na svých cestách Jakub navštívil severní Indii, Kalkatu, Varánásí, Dillí, nepálskou Himaláj, Podkarpatskou Rus, Ukrajinu, Kyjev, Krym, Moskvu, St. Petěrburg, Volgograd, Nižnyj Novgorod, Kazaň, Jekatěrinburg, Tomsk, Irkutsk, Bajkal a vlakem ruskou Sibiř. Cestoval po Evropě, Kavkaze i Blízkém východě, byl v Libanonu, v Izraeli, v Gruzii, v Arménii, v Řecku, Makedonii, Srbsku, Francii, Paříži, Itálii, Římě, Benátkách, Florencii, Sardinii, v Holandsku v Amsterodamu a v Londýně ve Velké Británii. Na španělské řece Ebro lovil ryby, stejně jako lovil lososy a halibuty na americké Aljašce. Byl na jihozápadě USA, v Los Angeles, San Francisku, Grand Canyonu a na Havaji. Opakovaně navštívil Jižní Ameriku a Afriku. V Kolumbii prošel džunglí do Ztraceného města Ciudad Perdida, viděl Cartagenu, San Agostín i Vila de Leyvu. V Peru spatřil bájné Machu Picchu i jezero Titicaca. Navštívil také Jihoafrickou republiku, Keňu a Ugandu, kde pozoroval lvy, leopardy, slony, krokodýli, hrochy, žirafy, šimpanze, bůvoly a podnikl také cestu džunglí k horským gorilám. Setkal se s Pygmeji i Masaji, po celém světě má mnoho přátel.

Copyright © 2015 Jakub Fišer. All Rights Reserved.

Design a hosting TechUp, s.r.o.